V neustálom striedaní dobrého a zlého človek hľadá stabilitu. Možno ju nachádza v rodine v priateľoch, možno v práci. Existujú ľudia, ktorí nestabilitu života vnímajú takú, aká je a ,,neutekajú“ od nej, pretože ju vedia prijať. Sú to ľudia, ktorí myslia viac na ostatných než na seba a ktorí si preto ťažie plnia svoje vlastné túžby.
Hovorí sa im indigové deti – sú to ľudia, ktorí nemajú výraznú karmickú záťaž, takže si svoj život väčšinou utvárajú sami, svojou túžbou. Indigové deti, hoci nebývajú karmicky zaťažené, napriek tomu nemajú možnosť žiť úplne slobodne, pretože žijú pod karmickou zátažou ostatných, pokiaľ, pravdaže nežijú niekde v horách o samote.
Indigové deti sú láskavé a majú silnú vôľu, dokážu pochopiť a veľmi dobre sa vyrovnať s každou situáciou. Nejde ale o to, že by boli dokonalejšie bytosti ako sa o nich často píše – pretože človek ako taký je sám dokonalý s karmou alebo bez – ale indigové deti majú lepšiu schopnosť vedome žiť, viacej cítiť než druhí ľudia, pretože sa zbavili zátaže pripútanosti, zvyklostí a zbavili sa majetníckej lásky.
Indigové deti sú anjeli, ktorí môžu dať svetu radosť a energiu. Ich láska je povzbudzujúca a je tiež schopná obety. Sú spokojní ak môžu pomáhať druhým ľudom. Sami sebe veľa nedoprajú, pretože uprednostňujú druhých ľudí. Potom ale môžu trpieť v spoločnosti a trochu sa odlučujú od skutočného života.
Pre indigové deti je preto dôležité naplniť svoj osobný život, neustupovať, ani nepotlačovať samých seba. Mali by ovládnuť svoj život naplno, prejaviť svoju túžbu a naplniť aj svoje potreby. Vo svojich potrebách totiž často ustupujú na úkor druhých ľudí, pretože každého milujú rovnako a slabosti druhých obhajujú.
V našej spoločnosti musia na seba dávať pozor, aby
neobetovali svoj osobný život a nezaťažili sa tak opäť karmicky. Potrebné pre nich je vedieť, kedy nemá význam obetovať sa. Uvedomením si tohto karmického zákona môžu indigové deti priniesť ešte viac pochopenia, uvedomenia a ozajstného životného naplnenia.
Nakoniec je vhodná otázka, ktorú by si mal položiť každý človek: ,,Nepatrím aj ja medzi indigové deti?“
Autor článku
Alfréd Boháč
Niekedy sa cíti ako človek, ktorý hľadá pravdu a keď na ňu narazí, vlastne nevie presne čo s nou… Techniky ktorým sa venuje: Silvova metoda, Pránické dýchanie, Neigong.